Neler yeni
  • Forumumuza Moderatör Alımları Başlamıştır Başvurmak için Tıklayın.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası: Sangal Esports, mutlu sona ulaşmayı başardı

bymelih35

Forum Yöneticisi
Yönetici
Forum Yöneticisi
Private Server Sahibi
INTEL ESL Türkiye Şampiyonası: Sangal Esports, mutlu sona ulaşmayı başardı

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası‘nın büyük finalinde 9INE ile Sangal Esports karşı karşıya geldi. Sangal Esports, finalde rakibini 2-0 yenerek mutlu sona ulaştı.
INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde yarı finalde LOG Esports’u 2-1 ile geçen 9INE ve İstanbul Wildcats‘i 2-0 yenen Sangal Esports karşı karşıya geldi. Büyük final serisi, üç maç üzerinden oynandı ve 2 maçı kazanan takım turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.
Büyük finalin ilk maçı 9INE‘ın seçimi olan Nuke haritasında oynandı. Oyuna CT tarafından başlayan Sangal Esports, ortada olan ilk yarıyı 9-6 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda CT tarafına geçen 9INE, B rampasına bir türlü çözüm bulamadı ve Sangal‘ın 15-13 öne geçmesine engel olmadı.
Bu aşamadan sonra 2 roundu’da almayı başaran 9INE, maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada üstün bir oyun ortaya koyan Sangal, maçı 19-16 kazanarak seride 1-0 öne geçti.
INTEL ESL Türkiye Şampiyonası

Serinin ikinci maçı Sangal Esports‘un seçtiği Mirage haritasında oynandı. Maça T tarafında başlayan Sangal Esports, iyi bir oyun ile birlikte maçta 6-0 öne geçti. Rakibine karşı üstün bir oyun oynayan Sangal Esports, ilk yarıyı 12-3 önde kapattı. Tabanca round’unu alan Sangal Esports, kolay bir şekilde maçı 16-5 kazanarak seriyi 2-0’da sonlandırdı.

Bu sonuçla birlikte Sangal Esports, INTEL ESL Türkiye Şampiyonası‘nı şampiyon olarak tamamladı ve 3.000$’ın sahibi oldu. Ayırca Sangal, bu şampiyonluk ile birlikte EPEC Winter 2020 ve ESEA S35 Climber Cup’ta mücadele etmeye hak kazandı.
 
Üst