Neler yeni
  • Forumumuza Moderatör Alımları Başlamıştır Başvurmak için Tıklayın.

LoL Üniversiteler Ligini Bu Yıl İptal Ediyor !

bymelih35

Forum Yöneticisi
Yönetici
Forum Yöneticisi
Private Server Sahibi

Üniversite Ligi 2020'yi iptal ediyoruz
Pandemi sürecinin devam etmesi ve yılın geri kalan zamanındaki farklı planlarımız nedeniyle bu yılki Üniversite Ligi’ni iptal etmeye karar verdik.

Özet geç
: Pandemi sürecinin devam etmesi ve yılın geri kalan zamanındaki farklı planlarımız nedeniyle bu yılki Üniversite Ligi’ni iptal etmeye karar verdik.
Herkese merhaba,

Bildiğiniz gibi her yıl tarafımızca gerçekleştirilen ve üniversite takımlarının kıyasıya mücadele ettiği Üniversite Ligi’ne Covid-19 nedeniyle ara vermiştik. Bu kararı almamızdaki en büyük etken, katılımcı oyuncuların birçoğunun internet kafelerden turnuvaya katılım sağlıyor olması ve pandemi sürecinde kafelerin kapanmasıydı. Bir diğer etken de yine pandemi nedeniyle birçok oyuncunun memleketine dönmesi, bu nedenle de eski konforlarını sürdürememeleriydi.

Üniversite Ligi’ne ara verdiğimiz dönemde, sene içerisinde lige devam edemeyeceğimiz gibi bir senaryonun olduğunun farkındaydık. Bu nedenle ara dönemde University Esports Masters (UEM) için slot teklifi geldiğinde hızlıca bu imkanı değerlendirdik ve yine üniversitelerarası bir seçme turnuvası düzenleyerek turnuva birincisi olan İstanbul Teknik Üniversitesi’ni UEM 2020’ye gönderdik. (https://tr.leagueoflegends.com/tr-tr/news/esports/intel-gaming-fest-uem-2020-elemeleri-basliyor/)

Koşullara her ne kadar alışsak ya da alışmaya çalışsak da, pandemi süreci devam ediyor ve hala hayati risk oluşturuyor. İnternet kafeler yakın zamanda tekrar faaliyete geçti fakat bu durum tüm katılımcıların rahat ve konforlu şekilde turnuva sürecine devam edebileceği konusunda endişelerimizi ne yazık ki tamamen ortadan kaldırmadı.
Bu noktada Riot Games’in 2020’nin kalanındaki takvimini de göz önünde bulundurduğumuzda, Üniversite Ligi’ni önceki senelerde olduğu şekilde devam ettirme imkanımızın bulunmadığını gördük ve üzülerek de olsa bu seneki Üniversite Ligi’ni iptal etmeye karar verdik.

Umarız 2021’de içinde bulunduğumuz pandemi sürecini atlatıp, önceki senelerde olduğu gibi rekabetin en üst düzeyde olduğu Üniversite Ligi’ni tekrar hep birlikte gerçekleştirebiliriz.
Anlayışınız için teşekkürler, sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle!
 
Üst